Krīze Porto

Krīzes atspoguļojums Porto pilsētā caur mazo uzņēmumu īpašnieku vai pārdevēju, kuri gaida savus klientus veikaliņu durvīs, portretiem pilsētvidē.

2012. gada aprīlī, projekta "Hidden Reality" (Eiropas Savienības Grundtvig mūžizglītības programma) ietvaros Porto, Portugālē, notikušajā plenērā ar tēmu "Krīze Porto", mēģināju atainot krīzi Porto pilsētā caur mazo uzņēmumu īpašnieku vai pārdevēju, kuri gaida savus klientus veikaliņu durvīs, portretiem pilsētvidē.

Tā sanāca, ka pirmajā tūrē pa pilsētu meklēju savu tēmu (kas nebija viegli) un galu galā, izvērtējot arī citas iespējas, paliku pie tēmas "Mazo veikaliņu īpašnieki". Porto ir ļoti daudz šādu mazo veikaliņu, kuru īpašnieki, gaidot kārtējo pircēju, stāv savu veikaliņu durvīs - kāds uzpīpē, kāds pārmij kādu vārdu ar garāmgājējiem, kāds vienkārši raugās tālumā.

Man pašam šis process bija ļoti interesants, jo uzdevumā biju paredzējis pieiet pie katra fotografējamā cilvēka un palūgt atļauju. Jāsaka, ka cilvēku atsaucība bija neticami laba un atteikumu saņēmu tikai no dažiem.